1 Şub 2012

Blog yazarlığı geleceğin en çok kazandıran mesleği olucak...İşe mi İhtiyacınız Var? Blog Yazarlığı ile Para Kazanmak İster misiniz?

Hem Kariyerli, Hem Rahat, Hem de Kazançlı!
İstediğiniz her konuda blog yazarak evden çalışabilirsiniz. Artık herkes internetten para kazanma yollarını biliyor. Ülkemizdeki işsizlik oranının artması sebebi ile bu yollara her gün yüzlerce insan daha ekleniyor. Bilmeyenler için bu yolardan bir tanesi olan blog yazarak internetten para kazanma sistemini açıklamalı bir şekilde anlatalım.

Sadece Blog Yazarlığı ile Geçinebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda hobi olarak görülen blog yazarlığı artık bir meslek haline geldi. Son zamanlarda pek çok gazete ve ulusal kanallarda blog yazarlığı ve internetten para kazanmaüzerine haberler görüyoruz. Bu makaleyi yazmak benim için de artık şart oldu. Eğer sizde internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız blog yazarak kendinize ek gelir imkânı sağlayabilirsiniz. Blog nedir önce onu açıklayalım.
Blog teknik bilgi gerektirmeden kendi istedikleri şeyleri, istedikleri şekilde yazan bir çeşit ağ günlüğü de diyebileceğimiz web siteleridir. Blog ‘‘web’’ ve ‘‘log’’ kelimelerinin birleşmesinden oluşan weblog kelimesinin türemesidir. Kişinin paylaşmak istediği herhangi birşeyi kendine özgü bir sayfa üzerinde, kendine ait bir yorumla yazmasıdır. Blog, bir nevi sitelerin kalbidir.

Blog nasıl yazılır? Ne kadar zamanda, Ne kadar kazandırır?

Kendinizi bir internet portalının editörü olarak düşünün. Bir kaç aylık çalışmadan sonra size ayda en azından 1000-1500 TL kazandıracak bir bloğunuz olacaktır. Samimi söylüyorum bu kazanca geldikten sonra artık işiniz gücünüz bu olacak. Emin olabilirsiniz. Çevremde pek çok insan hali hazırda işlerini bıraktı ve blog yazıyorlar.
Elbette burada dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Seçtiğiniz konu, kazanacağınız paranın miktarını belirlemede hayati bir önem taşır. Bu konuda profesyonel blogcu olan GooMass yazarları gerçekten çok başarılılar, çokta iyi kazanıyorlar ve en güzeli de profesyonel blog yazarı olmak isteyen herkese eğitim veriyorlar. Hata yapmadan doğrudan profesyonelce bu işe başlamak istiyorsanız kesinlikle böyle bir yardım almanızı öneririm. Bir aylık yolu, bir kaç günde ilerlemek varken deneme yanılma metoduyla öğrenmek pek akilane değildir. Sonuçta bu işiniz olacak. Her işe sermaye yatırımı yapıldığı gibi, bu iş için de sermaye olarak, kendinize bilgi yatırımı yapacaksınız. Sonra bu bilgiyi nakite çevireceksiniz.

Önemli not; Goomass eğitim kiti'nin ücretsiz para kazanma kursuna Blogumuzun sağ panelinde bulunan kayıt formuna adınızı E mailinizi kayıt edebilir ve Goomass eğitim setini daha detaylı tanıyabilirsiniz.mı Nedir?
===> Bloğunuza nasıl ziyaretçi çekeceksiniz?
===> Bloğunuzun arama motorlarında en üst sıralarda çıkması için neler yapmalı neler yapmamalısınız?
===> Bloğunuzda hangi konularda makale yazamalısınız?
===> Hiç tecrübeniz olmadığı bir konuda nasıl makale yazarsınız?
===> Bloğunuzda para kazanacağınız ürünleri nerden bulacaksınız?
===> Hiç ürün sahibi olmadan, başkalarının ürünlerini, sadece tanıtım yazıları ve fotoğrafları ile satıp, nasıl komisyon kazanacaksınız?

Size internetin gücü hakkında şöyle bir örnek vermek istiyorum. Örneğin Google’da 2012 modası şeklinde bir arama yaptığınızda ilk sayfada çıkan siteler/bloglar, konu ile ilgili internet basınıdır ve ne yazıyorlarsa, bu sitelerin yazdıkları 2012 modasını doğrudan etkiler. Bu bloglardan bir tanesi size ait ise, siz ne yazıyorsanız moda o’dur. tabi bunun gibi binlerce konu var. Günümüzde internet çok güçlüdür. İnsanlar bilgi için ilk olarak internete başvururlar. Özellikle bir ürün satın alamdan önce internette araştırırlar. Eğer makalelerinizi Google gibi arama motorlarında nasıl üste çıkaracağınızı öğrendiyseniz artık kimse sizin internetten para kazanmanızın önüne geçemez.
Bloglarınızın arama sorgularında üst sıralarda çıkmasında etkli olan temel faktör güzel blog yazmaktır. Konu hakkında çok bilgili olmak şart değildir. Güzel yazmak için biraz dilbilgisi yeterlidir.

İsterseniz Sadece Makale Yazarak Kazanın…

İnternette bu işlerin kompedanı olmuş bazı blog yazarları makalelerini başka bloglara/sitelere satıyor, bazıları ise ücretli olarak makale satın alıp bloğunda kendi yazmış gibi yayınlıyor. 15-20 dakika gibi bir sürede yazılan bir makale yaklaşık 10-15 TL civarında satılıyor. İnternetten para kazanmak isteyen blog yazarları isterse reklam veya ürün satışı ile uğraşmadan doğrudan makalesini satarak para kazanabilir. Burada çok para kazanmak için tabiki yine makale yazım teknikleri öne çıkıyor. Bu aşamada GooMass eğitim kitinde videolar bölümünde bulunan “İçerik özgünleştirme” videolu eğitimi mutlaka izlemenizi öneriyorum. Bu videoda çok özel bir makale yazım tekniği anlatılmaktadır. Bu teknikte başkalarının makalelerini özel bir yöntemler özgünleştirip nasıl bloğunuzda yayınlayacağınız gösteriliyor ve gerçekten çok işe yarıyor. 
Forumlarda çok denk gelirsiniz. Hatta İngilizcede çok popüler, “unboxing” diye bir tabir vardır. Yani bir ürün aldığınızda bunu videolu veya resimli bir şekilde tanıtırsınız. Blog yazarak satış ortaklığı da buna benzer. Fakat bir ürün hakkında yazmak için o ürünü satın almış olmanız gerekmez. Tabiki bu işin para kazanma bölümüdür. Blog yazarlığı demek ürün tanıtımı demek değildir. Günümüzde pek çok kişi eğlence veya sesini duyurmak için blog yazıyor. Bazılarıda bunu çok havalı buluyor. Pek çok ünlünün kendi blogları var.
Blog yazarak satış ortaklığını birleştirip sitenizde başkalarının ürünlerini satarak komisyon kazanmak için, bu sistemin Türkiye’deki öncülerinden olan GooMass internetten para kazanma eğitimi sanırım tam size göre olacaktır.

GooMass Neler Vaat Ediyor?

Blog yazmaya başlamak için ücretsiz hizmet sağlayan sitelerin birinden faydalanabilirsiniz. Yukarıda blog kurma makalemizin linkini verdim. resimli açıklamalarla dakikalar içerisinde bloğunuzu kurup işe başlayabilirsiniz. Yalnı bir konuya daha değinmek istiyorum.
Bir deneyip bakayım para kazanılıyorsa yaparım gibi bir mantıkla giderseniz başarısız olursunuz. Tam anlamıyla kendinizi vermezseniz olmaz.
Çünkü bu işte başarılı olabilmek için biraz emek gerekiyor. Bloğunuzu geliştirdikçe, açıklamaları uyguladıkça birkaç dakika içinde tüm dünya sizin yazılarınızı ürünlerinizi orada paylaştığınız her şeyi tanımaya başlayacaktır. Öyle bir site düşününki milyonlarca ziyaretçisi olsun herkes her aradığını bulsun ve sizin sitenizden faydalansın, site içerisinde nerede ne olduğunu kolaylıkla bulabilsin yani site içerisinde kaybolmasın. İşte bunu yapmak artık sizin elinizde. İlk başlangıçta büyük para kazanamasanızda istikrarlı bir şekilde devam etmelisiniz. Zaten az veya çok ilk kazancınızı cebinize koyduğunuzda inanılmaz bir motivasyon gelecek. İnternetten gelen para ilk başta size piyango vurmuş gibi gelebilir fakat sonradan anlayacaksınız ki bu iş içinde zaman ve emek gerekiyor. Fakat en güzeli de PC başında kahvenizi yudumlayarak, patron dırdırı olmadan ve çalışma saati olmadan rahatça çalışmak.

Tepkiler:

1 yorum:

Sende Bir Yorum Bırak