25 Oca 2012

İnternet Sizin İçin Ne İfade Ediyor?

İnternetin sizin için ne ifade ettiği sorusuna vereceğiniz cevap sizin bakış açınıza bağlıdır. Sizin için internet para , eğlence, zaman geçirme, geçim kaynağı , iletişim gibi birçok şeyi ifade edebilir. Eğer böyle bir soru ile bir kaç sene öncesine kadar karşılaşmış olsaydım internetin benim için zaman geçirme olduğunu söyleyebilirdim. Fakat şu an bu soruya cevabım internet eşittir geçim kaynağı oluyor.
Bir kaç sene neler değiştirdi diyebilirsiniz aslına bakarsak değişen pek bir şey yok sadece teknolojik açıdan gelişmeler oldu. İnternet hala aynı duruyor tek değişen bizlerin internetin sunduğu fırsatları göremeyişimiz. Bilgisayar başında okey oynayarak geçirilen vakitlere üzülüyorum ve keşke herkes bunun farkına varsa diyorum. Neler kaybettiğinizi anladığınızda, “bundan bir kaç sene öncesinde bu fırsatların farkına varsaydım şu an kazancımın katlarını kazanıyor olacaktım” diyebilirsiniz
Bizler birçok şeye bakıyoruz ama göremiyoruz elimizin altındaki fırsatları görmezlikten geliyoruz. Günümüzde birçok gibi Google ve Facebook gibi dev firmaların nereden para kazandığını aslında kazanç kaynaklarının bizler olduğunu bilemiyoruz. Bizlerin farkında olarak ya da olmayarak tıkladığımız reklamlar sayesinde dev haline geldiler. Bundan şikayetçi miyiz? Tabiî ki de hayır çünkü bu dev iki şirket milyonlarca kişiye  evlerinden iş bulma imkanı sağlıyor ayrıca google sayesinde aradığımız her şeye anında ulaşabiliyoruz. Bu şirketler bizden hiçbir para talep etmeden birde para kazanma şansı sağlıyorlar. Bizler için en kaliteli hizmetleri sunuyorlar.
Pek geç kalmış sayılmazsınız  Sizinde mutlaka bir konuda az çok bilginiz vardır. Bilginiz olan bir konuyla ilgili bir blog sitesi kurabilirsinizBu size nasıl bir kazanç sağlayacak?
Bu sayede hem vakit geçirmiş olacak , hem kendinizi geliştirmeye başlayacaksınız ve ilerde bu işten para kazanabileceksiniz. Futbol konusunda erkeklerin bilgisi çoktur ve bu konuda bir blog sitesi kurabilirler. İnternet üzerinde en çok aranılan alanların başında futbol gelir ve açtığınız bloglarda futbolla ilgili içeriklerden bahsedebilirsiniz. Sitenize eklediğiniz özgün içerikler kısa zamanda ziyaretçi çekmenizi sağlayacaktır. Ayrıca siteniz için biraz emek vererek forumlara ve facebook gibi alanlara sitenizi eklemenizde faydalı olacaktır.
İddaa oynayan kişiler ‘’mackolik.com’’ sitesini kesinlikle bilirler. Böyle bir web sitesinin günlük ziyaretçi sayısının bir milyonun aşağısına düştüğünü hiç sanmıyorum. Sizde dükkanınızı günde bir milyon kişinin ziyaret ettiğini düşündüğünüzde bunun inanılmaz bir durum olduğunu fark edeceksiniz. Böyle bir web sitesinin kazancını tahmin etmek gerçekten çok zor olacaktır.Bu web sitesi erkeklerin ilgisini çeken bir alan olduğu için bunu değerlendirerek işlerini çok iyi yapıyorlar ve emeklerinin karşılığını da fazlasıyla alıyorlar. ‘’mackolik.com’’ gibi bir site çok ciddi bir ekip çalışması ve büyük emekler gerektirir.
Bu site sizlere sadece bir örnekti . Zaten böyle bir site kurmak için ciddi bir miktarda ücrette gerekir. Fakat para kazanmak için mackolik gibi ünlü bir site gerekmiyor , 30 -35 Tl ile blog sitesi kurarak  veya bir önceki satırda verdiğim linkten ücretsiz blog açarak ta para kazanabilirsiniz. Belirli bir ziyaretçi sayısına ulaştığınızda zamanla para kazanmaya da başlayacaksınız.

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

Sende Bir Yorum Bırak