25 Oca 2012

İnternetten Para Kazananlar Bunu Nasıl Başarıyor ?

Sizlere şimdi vereceğimiz bilgiler sayesinde internet zengini olacaksınız desek, sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi ? Biz sizleri internet zengini yapabilir miyiz? Elbette ki hayır. Böyle bir şey mümkün olsaydı biz şu an sizlere bu yazıyı yazmak yerine zengin olmuştuk ve paralarımızı sayıyorduk.

Google , facebook ve twitter gibi alanları herkes internet zengini olarak gösteriyor. fakat bu siteleri örnek almaya gerek yok . Çünkü buralar internet zengini değil dünyada kendini kanıtlamış alanlar. Büyük düşünmek tabi ki güzel bir şey. Fakat bu kadar büyük düşünmeye gerçekten gerek yok. Bu şirketlerin kuruluşunda bile bir çok avantaja sahip oldukları kesin. Dillerinin İngilizce olması , kendi ülkelerinin sağlamış olduğu imkanlar ve daha bir çok bilmediğimiz avantajlara sahipler.
İnternet zengini olmak aslında biraz sizin düşüncelerinize bağlı. İnternet zengini derken illaki milyon dolarlar kazanmak gerekmiyor. Bu birazda sizin isteklerinize bağlı. Bizim ülkemizde internet üzerinden 25.000 TL kazanan birini düşünürsek bu gayet iyi bir kazanç aslında. Ailenizin ve kendi hayallerinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Para kazanmayı ve rahat yaşamayı kim istemez ki. Para sizin ve ailenizin rahat yaşaması için gereklidir ayrıca hayal ettiklerinizi gerçekleştirebilmeniz içinde para gereklidir. Yani hayatı dilediğimiz gibi yaşamak için para gerekir.

Peki İnternetten Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Bu parayı kazanabilmeniz için öncelikle kendinize belirli bir proje oluşturmanız ve kesinlikle bir sermayeye sahip olmanız gerekiyor. Peki sermaye koymadan ,para harcamadan internetten para kazanılabilir mi ? Para koymadan internetten tabi ki kazanç sağlayabilirsiniz. Belki internet zengini olamazsınız ama internet üzerinden doğru çalışmalar sayesinde ayda 5000 TL kazanmanız mümkün.
Hangi Yöntemler ?
Affiliate marketing ( satış ortaklığı ) sitemi ile internet üzerinden ayda 5000 TL üzerinde kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı sistemi gerçekten en çok kullanılan yöntemlerin başında geliyor. Özellikle son yıllarda hızlıal, markafoni, trendyol gibi ünlü alışveriş sitelerininde ürünlerini satış ortaklığı sistemi üzerinden pazarlamaya başlaması, pek çok internet kullanıcısına yeni iş imkanları sağlamaya başladı. Bu çok basit bir sistemdir. Başkalarının ürünlerini belirli bir komisyon alarak internet üzerinden pazarlarsınız ve karşılığında belirli bir komisyon alırsınız. İnanmayacaksınız ama bazı ürünlerde komisyon oranları %50 ve %70 civarına kadar yükselebilmektedir.
Burada anlatılmak istenen şudur. % 50 komisyon veren bir ürüne satış ortağı olduğunuzu düşünelim 100 TL değerinde bir ürün satışı gerçekleştirdiniz burada kazancınız 50 TL olacaktır. Dilediğiniz kadar ürünün satış ortaklığını yapabilirsiniz, kendi pazarlama yöntemlerinizi kullanarak günde beş ürün satışı bile yapabilirsiniz. Bu sistemde ürünler üzerinde herhangi bir sorumluluk sahibi değilsiniz ve şöyle bir avantajınız var. Ne müşteriyle, ne de ürün sahibi ile muhatap olmak zorunda değilsiniz. Siz sadece satışını yaptığınız üründen komisyonunuzu alırsınız.  Ayrıca bu sistemi uygulamak için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınızda yoktur.Nasıl Pazarlayabilirsiniz ?
İşin bu kısmı çok önemlidir. Ürünleriniz için tanıtım yazıları yazarak, bu tanıtım yazılarını forumlar veya ünlü blogların alt sayfalarında, veya toplu e-mail mesajlarıyla, bedava site kurarak sitenizde, facebook, twitter gibi alanlarda, kısacası alem nerdeyse orada yayınlayarak ürün tanıtımları yapabilirsiniz. Yani hiç bir şekilde para harcamadan ürünleri pazarlayabilirsiniz. Siz müşteriyi değil müşteri sizi bulur aslında.
Peki bu nasıl oluyor diyeceksiniz ?
Googlede her gün yüzlerce kelime arıyoruz ve her aradığımız saniyede karşımıza çıkıyor. Sizlerde bu şekilde blog yazarak ne aradığını bilen müşterilere google arama motorları sayesinde bu ürünleri sunacaksınız. 
Google adwords internet üzerinde en çok kullanılan reklam yoludur. Bu yöntem çok tutulmaktadır çünkü günde en az iki yüz milyon kişi google üzerinde aramalar yapmaktadır. Google adwords reklamları ile saniyeler içinde müşteri bulabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Google adwords ile bütçenize uygun reklamlar vererek müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Ama bu iş göründüğü kadar kolay değildir ve yöntemlerini iyi bilmek gerekir.

Tepkiler:

2 yorum:

Sende Bir Yorum Bırak