Bağlantılar

3 Kas 2012

Bulunduğunuz sektörde fark yaratmalısınız!

Çalışma prensibimiz İnternet tabanlı olduğu için bulunduğumuz sektörde fark yaratmamız şarttır. Peki bunu nasıl yapacağız? Günümüzde arama motorlarının ne Kadar önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Arama motorlarında ilk sayfada olmak Büyük bir trafik kaynağı ilk sırada olmak ise büyük bir kazanç kaynağıdır. Türkiye'de Google kullandığımız arama motorları arasında açık ara öndedir. Yani bu makalemizde google'de ilk sırada olmanın avantajları ve nasıl bir yön izleyeceğimiz konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağız. 

Google ilk sıralara çıkmak büyük rekabet ile başa çıkmanız demektir. Bunun içinde hangi kelimede yükselmek istediğinizi düzenli çalışma, disiplin sahibi olmanız ve seo konusunda birazda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Oyunu kuralına göre oynamak kazanmamız için büyük bir etkendir.

Özgün içerik; 

Herkesin ağzında özgün içerik özgün içerik diye bir laf tutturmuş gidiyor? Nedir bu özgün içerik? Evet makalemizin en önemli kısmına geldik. Bulunduğumuz sektörede fark yaratmamız için en önemli husus özgün içeriktir. Blogunuzda yer alan makalaleler başka hiç bir blogta bulunmasa insanlar sizleri googlede aratarak gelse güzel olmaz mı? Bence mükemmel olur. Bu adımla beraber googlede fark yaratanları sever ve onları hak ettiği yerlere taşır. Ve sizde hak ettiğinizi kazanmış ve kazanmaya devam etmiş olursunuz. 

Markalaşma; 

Kısa bir örnek verecek olursak internetten para kazanma konulu bir blog sitemiz var ve bu site Google de arattığımızda anahtar kelime sorgusunda orta düzeyli yer alıyor. Ve başka bir siteniz işe kadın kozmetikleri üzerine. Siz internetten para kazanma konulu sitenizin daha profeyonel bir sekilde hazırlandığı seo konusunda eksiksiz olduğunu biliyorsunuz. Fakat kozmetik ürünlerin yer aldığı blogunuz daha üst sıralarda neden? Blogunuz markalamış ve bir ün kazanmıştır. Googlede aramalarda kozmetik ürünleri değilde kozmetikpiyasası.com seklinde direk alan adıyla blogunuza ulaşıyorlar. işte bu markalaşmaktır. Ve daha çok kazanmanızı emeklerinizin karşılığınız daha çabuk almanızı sağlar.

Backlink ;

Baclink nedir? Back link sitenizin linkinin başka sitelerde bulunması ve o sitelerin sizlere referans olması yani önermesidir. Google içinde çok önemli bir husustur. Arama sonuçlarında google robotları backlinke çok önem verirler.
Bu gerçek dünyadan bir örnekle açıklayalım;  Bir dönerci dükkanınız var ve bu dükkanda çok kaliteli ve leziz yemekler satıyorsunuz. Gelen bir daha geliyor ve yanında da bir kaç kişi daha getiriyor. Ve sizde daha fazla kazanıyorsunuz. Olayın amacı ve sonucu budur. Ne kadar çok önerme yani backlink okadar kazanç anlamındadır. Fakat backlink alırken kendi katagorinizle ile ilgi sitelerden backlink almaya özen gösterin. Yani kozmetik ürünlü bir sitenize
yemek tarifi yazan bir siteden back link almayın. Bu pek işinize yaramaz.

İnternetten para kazanmak için İyi Bir blog yazarı olmanız gerekiyor.

İyi bir blog yazarı olmak ile dünyayı değiştiremezsiniz. Fakat kendi hayatınızı değiştirebileceğiniz kesindir. İyi bir blog yazarı olmak için sosyal medyayı takip etmek kaliteli bilgileri okuyucuya ulaştırmak ve okuyucunun yerine kendini koymaktan geçer. Kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne bakıp bloğunuzu takip etmez. Blog yazarı olmak düzenli çalışıp disiplin sahibi olmak demetir. İşini ciddiye almak ve icrahatlarında tek olmak fark yaratmak Birinci önceliğidir. Şimdi düşünme zamanı sizde iyi bir blog yazarı olabilirmiyim? Blog yazarı olmak bana neler kazandıracak? Diye yüzleşmelisiniz. Burada Bu yazımı Okuyorsanız Farkında olmadan adım atmışsınız zaten. Bence doğru bir adım..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sende Bir Yorum Bırak