16 Ara 2016

Borçlarınızdan Kurtulma Vakti Gelmedi Mi ?

Ah şu borçlar yok mu!

Başımızın belası, keşke olmasaydı dediğimiz fakat herkesin azlı-çoklu sırtında yük olan dünyanın dengesi bozan para dengesi. Bizimde dengemizi bozuyor. Günümüzde bir çok insanın borçlu olduğunu yada çok borçlu olduğunu gözlerimizle görebiliyoruz. Bunlara bende dahilim:)

Kimimiz heveslere kapılıp ihtiyacımız olmayan eşyaları alıyoruz. Kimimiz kazancımızdan daha yüksek borçlara giriyoruz. Kimimiz borç batağındayken lüks tatillere gidiyoruz. Yanlış çok yanlış hareketler yapıyoruz. Bu durum içın zamanında söylenmiş çok güzel bir atasözu var. '' ayağını yorganına göre uzat yoksa ayaklarına kar yağar'' son kısmına ben biraz ek yapmış bulundum:)

Peki bu borç batağından nasıl kurtulabiliriz?

Bu borç batağından nasıl kurtulabiliriz, debelendikçe daha çok mu batıyoruz, hiç umut kalmadımı ? Parayı kullanırkenki performansı niye ödeme zamani gösteremiyoruz? İşte tam bu soruları kendinize sorup kendinizle özdeşleşiceksiniz. Fakat ben bu soruları kendime sordum sordum durdum bir çözüme ulaşamadım diyorsanız bir kaç tavsiyem olucak sizlere;
  • Paranızı kontrol etmeyi ögrenin !
  • Kredi kartı olayı çok dikkatli olmalıyız.
  • Gelirinize ek gelirler elde etmeyi ögrenin.
  • Aşırıya kaçmayın! 'Lüks istekler'
  • Tasarruf çok önemli !

Nasıl ek gelir elde edebiliriz ?

Ben bu kısma daha çok ağırlık veriyorum. Çünki ek gelir çok önemli bir nokta. Gerçekten insan ek gelirlerle çok rahatlayabiliyor. Peki biz bu ek gelirin neresindeyiz. Ve hangi sektörden elde edebiliriz. 

Konu İnternetten para kazanmaksa tek seçenek olarak satış ortaklığını öneriyorum. Diğerleriyle bir ekmek parası bile kazanamazsınız. Tecrübeyle sabittir efendim. Satış ortaklığıyla aylık 500- 1000- 1500 tl  kazanç gerçekten mümkün. Fakat nasıl kazanacağınızı bilmeniz ve ögrenmeniz gerekecek ve bu makale size yardımcı olacaktır. 

Kendinizini ne kadar çok geliştirirseniz kazancınızda aynı doğrultuda artacaktır. Bir günde sizi zengin edicem, çok para kazandırıcam gibi sitelerden ve kişilerden uzak durun yoksa dolandırılırsınız ve iş işten geçmiş olur. Umarım makalemiz yararlı olmuştur. Aklınıza takılan bir soru var ise iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

Sende Bir Yorum Bırak